top of page

Wspierajmy odbudowę lasów

Każdy nocleg w Hidden Base to jedno drzewo posadzone w polskich lasach.

Dlaczego drzewa są tak ważne dla nas?

1.

Drzewa to tlen -  lasy Ziemi zaspokajają połowę zapotrzebowania na tlen ludzi i zwierząt. Jedna dorosła, 60-letnia sosna produkuje tlen niezbędny do życia 3 osób. 

Z 1 m2 powierzchni liściowej drzew dostaje się do powietrza atmosferycznego w ciągu okresu wegetacyjnego od 0,5 do ponad 1 kg czystego tlenu.

2.

Drzewa działają niczym olbrzymi klimatyzator jedno dorosłe drzewo może wytranspirować latem nawet 450 l wody dziennie. Taki efekt daje 5 dużych klimatyzatorów działających 20 godzin na dobę i obniżających temperaturę otoczenia o 3-7 stopni Celsusza.

3.

Drzewa działają jak filtrDuże obszary leśne można przyrównać do gigantycznej gąbki, magazynującej i filtrującej wodę a jednocześnie oddającej ją w postaci pary wodnej do atmosfery. Lasy wpływają na mikroklimat lokalnie i kształtują klimat globalnie, nawilżając powietrze, ochładzając je i oczyszczając atmosferę z pyłów.

Jak sadzimy drzewa?

Współpracujemy z zespołem Posadzimy.pl, który przygotowuje sadzonki, znajduje odpowiednie miejsca, ustala warunki z lokalnymi władzami i przeprowadza akcje sadzenia.

Po zakończeniu każdego miesiąca opłacamy odpowiednią liczbę drzewek, zgodną z liczbą noclegów gości w danym miesiącu. Jeżeli zdecydujesz się spędzić w Hidden Base kilka dni, sfinansujemy wspólnie kilka drzewek.

Jeżeli czujesz potrzebę wsparcia lasów jeszcze mocniej, zachęcamy do indywidualnego wspierania Posadzimy.pl. Może warto podarować kawałek lasu na prezent dla bliskiej osoby? :)

bottom of page